Városi gyermekkor

Nem felejtettem ám el, hogy ismételnem kell ezt a leckét. Azt remélem, hogy ez egy kevésbé nehezen felismerhető gondolatsor.

Nagyon jól dolgozik Ákos ezzel a kompozícióval, nagyon izgalmas ez a fajta képi meglátás. Nagyon tetszik ez a ritmika, hogy azzal az izgalmas körökből, hatszögekből, természetes, organikus formákból álló képi egyharmadot képviselő baloldallal szembe tud állítani egy ilyen, nagyon is mértanian kiszámítható téglaburkolatú sétány résszel. Ehhez még hozzátesz az is, amit nagyon fontosnak tartok, hogy azzal az iránnyal, ami az árnyékok mutatnak a gyalogosokkal, ezzel az iránnyal ezt az árnyékot behozza a képbe, és ez megint egy ritmikailag jó megoldást mutat. Azt igazándiból nem értem, hogy miért van ez a kép tükörbe fordítva horizontálisan, tehát olyan, mintha fordítva tettük volna bele a szkennerbe a negatívot, mert így most a szövegek visszafelé olvasandóak. Én azt mondom, hogy ez a kompozíció akkor is működött volna, hogyha normál állásában van megmutatva. Erre várnék Ákostól egy magyarázatot. Ettől függetlenül én három csillagot adnék erre a képre azzal a megkötéssel, hogy Ákos, szeretném, ha a jelenlétedet az Estiskolán hangsúlyosabbá tennéd, mert így azért egy picit nehezen tudunk haladni, hogy mindig valami készterméket mutatsz, aztán egy fél évre eltűnsz. Úgyhogy ahhoz, hogy együtt tudjuk munkálkodni szükség volna arra, hogy rendszeresebben küldj képeket. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Azért tükröztem, mert nagyon zavart, hogy balra fel mennek az emberek, és nem jobbra fel. És ezt fontosabbnak éreztem, mint hogy olvasható maradjon a szöveg.

Megnéztem visszafordítva is, valamiért így jobb. Talán az írásrendszerünk miatt. Ebben a méretben nem zavaró a fordított írás, de kérdés, hogy kiállítási méretben milyen. Sokszor próbálkoztam a különféle vizuális struktúrák egyesítésével, de ilyen szinten még nem sikerült.

Nagyon-nagyon tetszik a kép, a formákkal, árnyékokkal és öteletes kompozícióval. :)
Egy bajom azonban van vele - ugyanaz, amit az első gyerekkor leckénél én is kritikaként kaptam: hol vagy Te ebben a képben?

Csak ismételni tudnám az előttem szólókat, gratulálok, nagyon tetszik nekem is!

Ez a kép nekem is tetszik, olyan sokáig nézegetős, felfedezős. Ugyanakkor nem látom, mi köze a gyermekkorhoz. A baloldalon látszó (tükrözöttnek tűnő) rajzok nem gyerekrajzok, amolyan graffitik, fiatalok vagy felnőttek alkotásainak tűnnek, inkább riasztóak vagy elgondolkodtatóak, mintsem gyermeki fantázia szülöttei. Persze akkor nem tudom, hová illene, mert egyik leckébe sem igazán való. Talán a rezonancia lehetne, kizárásos alapon.

Előttem már mindent elmondtak, nagyon jó kép, tetszenek a grafikák, az emberek árnyéka, a tárgyak árnyéka a vágás középen olyan mintha a gyermekkort és a felnőttkort példázná, tetszik hogy a grafikák kapcsolatban vannak a környezettel, a zombi fejnek balra lent afro frizurája van a fától, a pálcika gyerek pedig fél a téglafaltól, another brick in the wall :)

az emberek árnyékai...igen, igen, persze. No meg a TŰZCSAP és az ő árnyéka. :) (Mostanában több szakmámba vágó kép is felkerült, bocsánat a viccelődésért.)

húú, nagyon-nagyon tetszik!

Csúcs kép! Nagyon tetszik az egész, de legjobban az emberek árnyékai. Tiszta, pontos megfogalmazása a gyermekkornak.

Nagyon nagyon örülök, hogy tetszik! De tényleg! Főleg, hogy akkor ezzel remélem kiengeszteltem GG-t a HF előző megoldása után.

Ezt a képet nézem, nézem és még mindig nézem.....Szóval vonza a tekintetemet, kiváncsivá tett. Gyorsan vissza néztem az előző fotóidat. Bizony ez is jó kép szerintem.

Új hozzászólás