Én nagyon szeretem ezt a képsort és itt most egy egész szokatlan dolgot fogok most tenni, mert a gyermekkor kategóriájában nagyon asszociatív és nagyon bátor az a képlet amelyet ebben a képsorban összerakott. Nem valaminek a variációi, hanem külön vizuális értékekként, de mégis vizekhez kapcsolódóan van itt egy sorozat, ami persze értelmezhető triptichonként is, ahogy a cím utal rá, de önálló alkotásként is mind a három. Tehát a három disznó a három képre 16-os lecke kategóriában megvan. Igenis kötődik egy belső világhoz az, ami itt látható és nagyon álomszerű például a kezdőkép a hínárral, ami a vízen átsejlik. És nagyon fontosnak, tartom – szólal meg Zsolt – hogy ott van a bal felső sarokban az a kis pici kis realitás, mert ettől lesz az egésznek súlya.
Másrészt pedig én azt mondanám, hogy - és most barátomat is kérdezném, hogy mit gondol erről - mind a három kép önállóan is megállja a helyét, tehát én mindháromra külön adkék három-három disznót. Jó - helyesel a pedellus – mert mind a három egy jó kötődés a gyerekkorhoz, tehát vagyunk annyira hülyék, hogy azt mondjuk, hogy kilenc, remélem a többiek nem köveznek meg érte minket. (szőke-hegyi)
értékelés:
...ez tényleg MEGHATÓ...
KÖSZÖNÖM!!!!
...és természetesen saját testi épségemet, rószaszín-lila ködbe burkolózó mesebeli jövőmet s minden egyéb evilágit kockára téve vetődök minden 'nehéz kő' elé, mely bántó célzattal repül a Tanári Kar, Szem és Szív felé!!!
:)