Este nyolctól fél kilencigEste nyolctól fél kilencigEste nyolctól fél kilencigHegyi Zsolt-2011-10-09 13:16Este nyolctól fél kilencigEste nyolctól fél kilencig

Este nyolctól fél kilencig
Este nyolctól fél kilencig
Este nyolctól fél kilencig
Este nyolctól fél kilencig
Este nyolctól fél kilencig
Este nyolctól fél kilencig

Üröm, 2011.08.20.

Őrületes ez a szoció, amit itt látunk, a lekopott Coca Cola-val, és ezzel a bezárt kisbolttal, gondolom ez stop-shop lehetett a helyi faluban. Ez a kép nekem mindent visz, azzal együtt, hogy ez egy lejtős helyzet lehet, de erre rá kellene erősíteni valahogy, hogy stabilan álljon az a ház. Én biztos, hogy vágtam volna ebből a képből, valahol az út felénk közelebb eső határánál, már az a határoló kő se kell, az út elég, ha keresztülfut, és akkor kevésbé hangsúlyos ez a ferdeség, de mégis jelen van. Ez a fű, itt elől nekem ehhez nem ad hozzá, sőt, viszi is a fókuszt, miközben grafikailag értem a megoldást, de mégis van ezzel problémám, akkor is, ha ez egy négyzetes kompozíció akar lenni, mert most minden kép négyzetes. A következő kép egy abszolút jó megfogalmazás, bár picit dől itt is a horizont, nem tudom miért. Szubjektív kép, abszolút jó irány, a teret is nagyon jól érzékelteti, és azt is, hogy egy kihalt utcán vagyunk. Bárhol lehetne ez a városban, bármelyik kerületben, és ettől lesz mégis nagyon egyedi a dolog. A harmadik képet lehet, hogy én ezt kihagytam volna, mert ez a vakus megoldás itt olyan szinten elmeszeli az egészet, hogy lelet-érzetem van, hogy találtam valamit, és itt valami titoknak kellene itt lenni, amit keresek, és nem találok. Utána az ember elszontyolodik, hogy most mi az, amit én nem vettem észre. A következő kép, ahol már égnek az utcai lámpák, nagyon jó fényviszonyok között egy nagyon jó megfigyelés. Azt teljesen itt sem értem, hogy mitől dől a horizont, ezt az 1-2 fokot nem ártott volna kikorrigálni, de abszolút illik abba az irányba, ami az első két képen létrejött. Aztán a következő kép ezzel a graffitis játékkal megint később van időben, jó megoldás, nagyon tetszik, ezzel semmi bajom nincs. Talán annyi, hogy lehet, hogy én azt a zászlót meghagytam volna teljes egészében, mert az egy jó ellenpontja lehet a graffitinek, filozófiájában is, és rá is fért volna annyi nyitás fönti és bal oldali irányba, hogy meghagyva ezt a négyzetes kompozíciót, még abból a rácsos ajtóból talán több is belefért volna. Az utolsó kép egy teljesen szubjektív, személyes üzenet, amikor az alkotó belekomponálja magát ebbe a képbe, és az ellenfényben, amit a lámpa hátulról világít neki, ebben ábrázolja az egész környezetet a maga kiességével, a maga falanszterjellegével. Itt tulajdonképpen semmilyen szeretet, semmilyen befogadó élmény nincs, mindenki éli a maga kis zárt világát, magas kerítések között, semmilyen társasági élet nincsen, nincsenek az emberek között kapcsolatok. Nekem ez jön le erről a képről. Abszolút jó az, amit látok, jól hozza az időt is, ahogy telik az idő. Nem csak a kép belső idejét, hanem a mi időnket is, tehát minden rendben van. Én azt a vakus képet kihagynám, és a horizont-problémákat korrigálnám. Annak nagyon örülök, hogy egy másik irányt is látunk Sándornál, viszont egy picit legyen szigorúbb magához. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Kedves Sándor,
Üröm jó hely, nincs azzal semmi baj. Az amit írok, lehet hogy csak érzet, nem mértem ki. A 2. és a 4. képnél érzek olyat, hogy ott dőlünk, nem csak az utca lejt.

Nagyon köszönöm, Zsolt, a bírálatot, számomra nagyon fontos dolgokat írsz. A dőlések, lejtések bizony zavaróak. Viszont tény, hogy nem mind horizont, ami dől. Sőt: a horizont egyik képen sem dől, mert nagyon gondosan, a vízszint-jelzőt a keresőben precízen használva (bár kézből) exponáltam. Azonban Üröm falúban csak lejtő utcák vannak. És ezeket látjuk. Víszintes horizont nincs, horizontot egyáltalán nem látunk. Talán nem Ürömre kellett volna menni ehhez a sorozathoz, csakhát csábítóan közel van egy esti safarihoz.

Hurrá és köszönöm, most már rendben van.

Sándor, elvileg megoldottam, dolgozunk azon, hogy ilyen ne legyen... ellenőrizd kérlek.

Minden esetre, nekem tetszik a leckemegoldás. Nem szokványos megfogalmazása az időnek.

Hát, a helyzet változatlan.

Sándor, ezt máris megoldjuk. :)

Szóval, a "szakkör" oldalon a sorozat utolsó két képe (és az alcím) nem jelenik meg, a "hozzászólásoknál" megejelenik.

Ööö, hogyhogy nem egészen, mi maradt le?

Illetve nem egészen, vagyis igen is meg nem is. Csikorognak a kerekek, úgy látszik.

Bocsánat: közben megérkezett a (le)maradék is.

Kedves Zsolt, az "Este nyolctól fél kilencig" sorozat két utolsó képe, valamint az "Üröm, 2011.08.20." alcím lemaradt.

Új hozzászólás