nem pont
A legó figura keze, és a kissrác keze lehetne valami, ott lehetne egy játékosság, egy formai ügy, de így most ez nekem nem tud tovább jutni annál, hogy a mélységélesség milyen érdekesen építheti a teret. A kérdés mindig ugyanaz: miért? Miért tolakszik ide ez a legó játék, miközben az érdekes gesztus a kéz és az autó, a játék játszása, azaz a cselekvés lenne? Milyen viszonyrendszerbe kapcsolódik ő most be? Értem én a kommenteknél a legó iránti nosztalgiánkat, hidd el, én is szívesen hasalnék a földön és legóznék 46 éves maflaként is, de akkor tessék ezt megfotózni. Akkor nem kell a gyerek. Ismétlést kérek, hogy pontosítsuk, miről is akarunk mesélni. (hegyi)
A 119 segélyhívószám több ázsiai országban.
A tűzoltóság telefonszáma Kína területén.
1932-ben Ole Kirk Christiansen asztalosmester megalapította vállalkozását Billund községben (Dánia). A cég fajátékokat gyártott és két évvel később vette fel a „LEGO” nevet. 1947 után kezdett a ma is ismert műanyagból játékokat készíteni pénzügyi okokból.
Amúgy a leg odt is igaz.
Neve a dán „leg godt!" kifejezésből származik, ami azt jelenti: „játssz jól!".
Köszönöm. Eszembe jutott a ff változat, de nekem a játék az valami színes kavalkádot jelent szó szerint is és átvitt értelemben is. Ezért is maradt a színes változat. Ettől talán izgalmasabb, ami a ff-re nem biztos, hogy igaz lenne.
Vagy ez egy újragondolt helikopter, propeller nélkül vagy ezért integet a pilóta, hogy héé baj van.
Tudja valaki melyik országban gyártották a legót? És miért ott?
Csaba, ne segíts! Te ki vagy zárva a játékból! :-)
A közlésforma tetszik ezen a képen. A kép és a cím is alapvetően a legóról szól. Viszont a háttér finoman, ködösen egy egész történetet mesél el. Fantasztikus jó a Gyerkőc kéztartása: benne van az "autózás" mozdulata. Tudom, hogy most fogja meglökni az autót, minden figyelme erre irányul. Tudatos, hogy a legóember is feltartja a kezét? (remek párhuzam)
A vágás jobbról, balról, fentről feszes, viszont alul elég laza. Alulról vágva több hangsúly lenne a háttér történetén. A másik a színek kérdésköre. Nekem személyesen a Fiú mozdulatán van a fő hangsúly. Viszont a környezetében a sok színes folt ez ellen dolgozik. (pl a háttér sárgája jobb, fent, vagy a kék csík bal fent). Lehet hogy ff-ben jobban a helyükre kerülnének a hangsúlyok. A sztori így is átjön nekem.
Műszaki kérdés: a helikopternek nem kellene propeller? Ugyan, hogyan fog így tüzet oltani? :-)
: ) örök darab.
A gyereket azért komponáltam a képbe, hogy ne csak egy csendélet fotó legyen és átvitt értelembe az én gyermekkoromhoz is kapcsolódik. A játszó gyermek, mint önarckép gyerekként. De jó a felvetésetek, gondolkodóba ejtett. Köszönöm még1x.
Azt hiszem a Legó valahol örök, és a lélekben valahol gyereknek maradó, játszani szerető felnőtteknek ugyanúgy jelent valamit, ilyen értelemben a leckéhez jó kiindulópont. Hogy Csabát összezavarjam, lehet éppen a gyerek láthatósága teszi azt, hogy kevésbé szól a TE gyerekkorodról a kép. Esetleg ha résztvennél a játékban... Mert ez a lecke valahol erről szólna ha minden igaz...
Köszönöm. Nekem a legóról és a matchboxról a gyerekkor jut eszembe. Igazi kultikus elemei a kornak. Kevés felnőttet ismerek aki legózik, gyerek nélkül. :P
A Látszótér Alapítványt
banki átutalással
MagNet Bank
16200120-18524112
vagy PayPalon keresztül
Köszönöm az értékelést!