3 tavasz

3 tavasz

A tanú után szabadon: kopott is, nyikorog is, de az enyém.

A képet az ünnep leckére küldte Szilárd, és a plakátművészet jön nekem elő, mint hívószó, mert számomra ez abszolút a 70-80-as évek plakátművészeti irányát jelzi, és ebben van egy nagyon jó ritmus. Ha azt veszem, hogy világításban, formában milyen struktúrák jöttek létre, akkor azt gondolom, hogy ez egy jól megoldott feladat. Engedd meg, hogy hozzátegyek egy dolgot. Azzal nincs bajom, hogy nem teljesen homogén a háttér, mert az anyagszerűséget kell érzékeltetni. De vagy elmegyünk abba az irányba, hogy ez egy zászló legyen, és akkor megvan az értelme a vörösnek, de akkor olyasmi hajtásokat, hullámokat kell létrehozni, mint ami egy zászlón létrejön. Vagy ha a mostani, viszonylag szerényebb hullámok irányába, akkor viszont ki kellene vasalni ezt a textilt, mert a hajtásnál lévő gyűrődés nem igazán jó sem középtájon, és a bal alsó sarokban sem. Ennyi csak a meglátásom, ettől függetlenül ez egy 3 csillagos leckemegoldás, és egy nagyon erős üzenet. És biztatni szeretném Szilárdot, hogy igen, itt van egy olyan dolog, ami kellően hordozza azt a verbális üzenetet, ami az ember fejében megfogalmazódik, ugyanakkor megvan a képi transzpozíció is. Erre szeretném Szilárd figyelmét felhívni a többi munkánál is. (hegyi)
értékelés:    

Hozzászólások

Rendben, hullámosítani fogom azthiszem.

ez a kép más, ettől még ahogy írtam is, igen, a kelme anyagszerűségét kellene erősíteni.

Az egik poénja a képnek ami nincs rajta: a helyi középsuuli megkérte a szülőket, hogy aki tud szálljon be zászló varrásba. Ebből az anyagból vörös zászlók lettek.
Olyanok mint ezen a képemen is vannak:
http://i244.photobucket.com/albums/gg12/...
Na ez is csak Amerikában fordulhat elő, hogy pusztán valamilyen esztétikai megfontolásból vörös zászlóval meneteltetik a gyerekeket.

Új hozzászólás