Ablakom

Ház a hargitán.

Zavarban vagyok azért, mert csomó jó ötletet vet föl ez a kép, és egyik sincs végigvíve. Nagyon jó az, ahogy a háznak a falán ezek a fadeszkák futnak, egyik vízszintesen, a másik függőlegesen, ez egy nagyon jó ritmikai játék. Erre nagyon jól feleselhetne ez az ablak a maga kis spalettáival, hogyha ez ki lenne nyitva. Most ki is van nyitva, meg nem is. Ahhoz, hogy ez a ritmikai játék létrejöjjön, a matematikát és a geometriát kell segítségül hívni, kinyitom azt az ablakot rendesen, és elkezdek játszani azokkal a formákkal, amit maga az ablak is létrehoz. Egy picit akkor lehet, hogy tágabbra kellett volna hagyni a kompozíciót, és máris létrejön az fajta geometriai játék. Érzelmes helyzetet látunk, és ez az érzelmes helyzet az üveg-visszatükröződésekben van, azokban a torzított kis fenyőkben, amiket látunk. És abban, hogy ott van egy belső világ, ami a kávéfőzőnél látszik, vagy én egy kis edényt is látok ott, meg talán egy széknek a háttámláját is lehet sejteni. Tehát van egy külső-belső világ, és ez egy nagyon jó játék lehetne. Mi kéne ehhez? Hogy felgyújtsuk odabent a villanyt. Kell egy olyan fényforrás, ami ebben a helységben kellő mértékű fényt tud biztosítani. Ugyanis most ez a belső világ vak. Nagyon jól színezné ezt a fenyő játékot ez a belső világ, és akkor azt mondom, hogy akkor meg egy kicsit még szűkebbre komponálok. Tehát a témafelvetés tökéletesen rendben van. Ez most egy hoztam is ajándékot, meg nem is. A Gábor elindít egy mérnöki, matematikai játékot, ami tök jó lenne, de nincs befejezve. Eldördül a startpisztoly és elkezdődik egy mesemondás, de ez a mese csak fölvázolva van, és nincsen befejezve. A kettő között vagyunk. Nem szeretném én ezt most nagyon leminősíteni, úgyhogy azt mondom, hogy mivel ez van annyira érzelmes és kötődés a Gábor világában, számára ezt biztos sokat jelent, kezeljük úgy ezt, mint egy portrét. Jó, Gábor? A portrénál is azok az érzelmek fontosak, amiket a modellel kapcsolatban érzünk. Ezeket az érzelmek kéne felhoznod magadból ennél a helyzetnél. Vagy játékosan a matematika felé, vagy a történetmesélés felé. Én erre most nem adok csillagot, hanem azt mondom, hogy mész te még oda, és szeretném kérni ezt az ablakot abban a mesevilágban. Mutasd már meg azt a mesét, amiért te oda mentél ezen az ablakon keresztül. Mutasd meg azt a történetet, amiért beleszerettél ebbe a helybe, ezen az ablakon keresztül. (hegyi)

Hozzászólások

Gábor, ennyi a hozzáfűznivalód? Tőlem lehet az petró is, mindegy, de így vak.

:)
Max meggyújtjuk az olajmécsest.

"felgyújtsuk odabent a villanyt", mi?
ehh. Pesti csávó.

Sokat megtudhatunk Gerleiről a képet nézvén: mi van a házon kívül, mi van bent (ha jól látom egy sor könyv, de lehet, hogy csak káprázik a szemem), és az is nagy pozitívum, hogy, -ha csak sejtelmesen is-, de megjelenik az ablakban az alkotó. Három csillag.

Azon gondolkoztam hogy ezek a lécek milyen szép vonalakat alkotnak, lehet ha többet mutatsz belőlük akkor ez még jobban látszik, de persze egyrészt nem tudom hogy volt-e rá módod másrészt ha az ablak volt a lényeg akkor lehet hogy kevesebb hangsúlyt kapna. Kicsit több élességet kaphatott volna maga az ablak, mert hát épített környezet, nem a fenyők a lényeg az ablaküvegen, de persze az is érdekes ahogy torzítja a tükörképet.
Az erős érzelmi kötődés érezhető.

Új hozzászólás