Hasonulás

Hasonulás

A barátság szerintem egy olyan állapot, amiben a felek részleges hasonulást szenvednek, egészen addig, amíg egymás képére nem formálódnak teljesen.

Nagyon érdekes ez a gondolat, amit Brigitta fölvet, tulajdonképpen egy genetikai vonalat mutat nekünk abból, hogy hogyan is jöhet talán létre ez a furcsa virágmintázat, és van egy filozófiai, elvont utalás is akár a barátságra is, hogy az 1+1 nem biztos, hogy kettőt eredményez. Olyan témánk, hogy szerelem nincs, de talán ez a Család leckébe is elképzelhető lenne, ha már az elvont üzenetet nézzük, talán arra még inkább jellemző lehet, hogy hogyan is jön létre az utód. A barátságnál nekem ez egy más világ. Azzal nem biztos, hogy teljesen egyetértek filozófiailag, amit a leirat mond, de hát ez már nem a képelemzés része, hogy azt megvitassuk, hogy a barátságban mennyire szenvedünk hasonulást, mennyire formáljuk egymást a másik képére. Lehet, hogy valaki így érzi, én el tudom fogadni, az én megfigyelésem ennél kicsit más irányt mutat. A képi megoldás tetszik, úgyhogy a három csillag megvan. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Köszönöm a pozitív értékelést és a csillagokat :)

Nehéz téma, ugyanúgy, mint a család, ahol a tagok barátok is egyben (optimálisan).

Szia Mariann

Ha már Mendel, akkor Szondi :)

Szerinte ha hordozzuk, akkor fel is ismerjük a hasonló részeket.

Szerintem ilyesmi a barátság is. Nem jön létre, ha nincs valami ami közös.
Abban viszont nagyon igazad van, hogy mint gyermek születik meg, és hasonló gondoskodást is igényel.

biztos, hogy a barátság arról szól, hogy a felek egymás képére formálódnak?
biztos hogy ez a kép a barátságról szól? - háttérben a szülőpár, előtérben az utód, aki hordozza az apai és anyai géneket is :D

Nekem a Mendel szabályok jutottak eszembe :)

Új hozzászólás