J.A. szobraHegyi Zsolt-2013.06.06. 12:01Hegyi Zsolt-2013.06.06. 12:01

J.A. szobra
J.A. szobra
J.A. szobra

Tárgyfotónak ez talán egy kicsit érdekes megközelítés. Nyilván, egy szobor is lehet tárgyfotó. Van inkább ennek egy szociografikus megközelítése, egy hír megközelítése, és talán ez lenne az, ami jellemzőbb. 3 képet kapunk, ebből az első egy szubjektív megközelítés, és egy fotós kolléga munkáját látjuk, ahogy József Attila hátát fotózza. Érdekes, hogy jelen vagyunk egy ilyen pillanatban, bár azt gondolom, hogy ezek nem annyira fontosak, de meg lehet mutatni azt, hogy más is dolgozik itt, hogyha egy fotóriportról beszélünk, de 3 kép nem fotóriport. Szóval ezt a képet én nem tartom annyira fontosnak, túl sokat nem mond. A második kép egy nagyon furcsa helyzetet ábrázol, mert a szobrokat nem úgy szoktuk meg, hogy egy kőbányába vannak kidobva, és ez egy nagyon jellemző helyzet sajnos a mai viszonyainkra. A harmadik kép pedig egy egyébként a sajtóból már ismert megfigyelés, egy konkrétabb közlése az előzőnek. Azt gondolom, hogy ha a 3 képet összevetjük, akkor az elsőt kihagynám, mint emlék, és dokumentáció fontos lehet. Így a döntés a 2. és a 3. kép között kellene, hogy megtörténjen abban, hogy végülis melyiket válasszuk, vállaljuk fel. Én azt mondom, hogy a harmadikat viszonylag sokan megcsinálták, nyilvánvalóan ott van a két kavics, ennek is van egy bizonyos szerepe bizonyos helyzetekben, ugye temetéseknél szokás ezzel úgymond leróni a tiszteletünket és a gyászunkat, tehát lehet ez erre egy utalás, de ez a megközelítés már viszonylag ismertebb. Úgyhogy én a második képet gondolom olyannak, ami ebben a helyzetben jelentéssel bír. Az egy kérdés, hogy vajon mi lett volna, ha a kamera egy kicsit még kifordul, tehát többet ad ebből az egész fekete, gyászlepelből, talán akkor még erősebb lenne a közlés. Persze, én nem voltam ott, tehát nem tudom, hogy mennyire lehet ehhez a törmelékkupachoz közel menni, vagy honnan lehetne ezt esetleg úgy megfotózni, hogy a szobor valahogy jobban a két vaskorlát közé kerüljön, de azt kell, hogy mondjam, hogy ebben az állapotában is egy jól értelmezhető kép, és egy fontos üzenet, kordokumentum. Úgyhogy én most mindazzal együtt, hogy három képről beszélünk, és nem egyről, némi bizonytalanságot érzek, de a 3 csillag megvan, és ha tárgyfotó, legyen, el tudom ebben fogadni. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Köszönöm a véleményeket. Elég nehéz odaférkőzni ennyire is a szoborhoz, és tulképpen ez a három szemszög ahonnan lehet kattintgatni. Gondoltam megmutatom mindegyiket.

Ágnes, a második kép, az nagyon-nagyon jó! A másik kettő csak hígítja!

(((ja, a fotós fotózására, és a fotós fotózta téma fotózására - felfedezésére értettem a bájost, nem az egyébként elgondolkodtató felállásra :)))

Nagyon bájos, de ez meg mintha nem is tárgyfotó lenne. Számomra nem a költőóriás szobrán mint szobron van itt a hangsúly, hanem mindenféle egyéb "csibészségen"... és abból is számomra talán a középső a legerősebb... Az első meg eleve egy képi novella, talán az utolsó a legtárgyiasultabb... Bárhogyan is van, számomra mély gondolatokat és érzéseket hordoz ez a sorozat!

javítva, szori, aludtam már. :)

Innen mintha kimaradt a leckeszám. Ha jól csalódom a tárgyfotóba küldtem. Köszipuszi

Új hozzászólás