Nagyon örülök annak, hogy Milán rögtön egy film házi feladattal jelentkezik és ez az ő bemutatkozása - a film viszont mint olyan, akár még a gyerekkor leckébe is bekerülhetne, ugyanis egy olyan képsort, vagy egy olyan kis anzixot látunk, ami nagyon sok képében, nagyon sok snittjében visszautalásnak tűnik a gyerekkorra, egy úgymond hátrahagyott, mögénk hagyott világra. Erre egyébként jól utal az is, hogy egy ilyen szuper 8-as hatású fekete-fehér képsort látunk a filmnek a körülbelül egyharmadától. A film kezdete az egy viszonylag következetesen végigvitt hajnal vagy reggel, kitekintés először egy ablakból és aztán utána egy még nagyobb merítést vesz az alkotó azáltal, hogy elindul egy úton és ez az út, mint egy visszaemlékezés torkollik aztán ezekbe a gyerekkort idéző képekbe. Ami rögtön szembetűnő, hogy nagyon sok effektet használ Milán. És én azt szeretném mondani, hogyha ezeket az effekteket kivesszük akár az oldal, papírfelhajtós, visszatekerős effektet, akár a kép szétrobbantós effektet, vagy akármilyen hasonlót, amit itt látunk, akkor egy nagyon feszes kis filmet kaphatnánk. Ez így most picit arra utal, azokra a képsorokra, amik a kamerák bemutató filmje, hogy milyen funkciókat is ismer ez a kamera és, hogy mennyi minden trükköt lehet vele alkalmazni. Tehát mintha leltárt vennénk a lehetséges számítógépes trükkökből, és ez a leltár egy picit gyengíti ezt a képsort. Ha lehet ilyet kérni a Milántól, akkor én azt mondom, hogy már csak a saját kíváncsiságát kielégítendő is, meg kéne próbálni ezt a filmet újra vágni, mégpedig annak megfelelően, hogy csak snitteket használunk, és a snittek között nincsenek áttűnések és nincsenek elektronikus trükkök, hanem az egyik képsort vágjuk a másikra. Lehet, hogy egy izgalmas helyzet jöhet ebből is ki. Én azt mondom, hogy érdemes lenne megpróbálni. Ugyanez igaz arra is, amikor képtükrözéseket használ és a tükrözéssel hoz létre egy különleges képi világot, de hogyha ez túl sokszor, túl hosszan szerepel egy filmben, akkor a néző figyelmét megint a technikára és a trükkre viszi és gyengíti a történet mesélést. Tehát ez egy nagyon jó első lecke és én a négy disznót megadom rá, de azzal a gondolattal, hogy talán érdemes lenne Milánnak foglalkozni azzal, hogy egy kicsit puritánabb eszközöket használ a vágásnál. (szőke-hegyi) értékelés:

Hozzászólások

Üdv a suliban.
Kicsit disszonánsnak érzem, hogy az alaphangulat Szőke ifjukori kisfilmes időszakát idézi, ugyanakkor ott voltak benne ezek a csúf gyári videoeffektek. Főleg azt a tngelyestükrözős részt, na azt kihagytam volna.

Egyelőre csak hang nélkül láttam, de így is tetszik. Nagyon érdekes!

Hűh, ez jobb mint egy Iwiw-adatlap! 5 perc az élet..

Dani, kösz, időközben megtaláltam az úriembert és a számot is. :)

ja, a szám címe: ketto és a days to come című albumon található ha valaki nagyon keresgéli
:)

Isten hozott.
szép történetet csináltál nekünk. a kedvencem az öregített kosárpalánkos rész. pedig amúgy nem szeretem ezeket az instant effekteket, de itt valahogy elviselhető.
:)

Köszi ez elég, ha van több ilyen száma akkor az előadó is bőven elég.
Még egyszer köszönöm.

Kedves Pádár Ádám!

Az előadó neve Bonobo, a szám címét sajnos nem tudom!

Szia, és üdvözlet! Szerintem kicsit hosszú lett, és az átusztatások sem tetszettek. Ennek ellenére örülök, hogy videóval jöttél, így egyel többen lettünk: )

Jó zene választás, főleg a palánkánl tetszik. :)
Megkérdezhetem a szám előadóját és a címét?

Új hozzászólás