Bemutatom kamaszkori szobámat. Sok időt töltöttem interaktív falai között.

Ez a film, ahogy a leirat is közli velünk a gyermekkori szobát mutatja be részben, ami persze nagyon érdekes felvetéseket hoz elő, hogy ez a kis Tasi Laci annó a Windows asztalát, vagy az operációs rendszernek a felületeit tette a szobájának a fő motívumává, és ez bemutatkozásnak egy nagyon jó helyzet, bár visszautal időben is a gyerekkorhoz, tehát lehet, hogy ez a megoldás érvényes lehetne a gyermekkor leckére is - de azért jó bemutatkozás is. Ugyanakkor a filmnek az egyik hiányosságának tartom, hogy ezek a felületek megkívánnák az interakciót, valamilyen beavatkozást, manipulációt, tehát ha már van ez a dolog, akkor ezeket egyrészt mozgásba lehetne hozni, másrészt az alkotónak a viszonyát, viszonyulását ehhez a történethez nem biztos, hogy megismerjük. El is kezdődik ez a beavatkozás a kis egér kurzorral, de hogy mire kattint, hogy utána mi történik, az már nem világos, nem nyit újabb irányt. Azt, hogy ő ebben a világban esetleg a mai napig benne tud maradni, vagy már egy kritikai szemlélete van ezzel a dologgal szemben, tehát azt, hogy ő ehhez a gyermekkori szobabelsőhöz milyen módon viszonyul, az a filmből nem derül ki. Márpedig ez egy fontos dolog lenne, mert nagyon erős a képi üzenet, nagyon szürreális ez a világ, amit ő itt bemutat, hogy belekerülünk tulajdonképpen a Mátrixba, a rendszerbe, de ez csak az üzenet egyik fele, és minden ilyen történetnél az alkotó személyes, érzelmi kötődése, kapcsolata, ami lehet bármilyen irányú, hiszen az nekünk mindegy, nem mi határozzuk meg, de az biztos, hogy létezik, csak itt mintha erről hallgatna az alkotó, mintha nem akarná megosztani velünk ezt az érzelmi vonalat. Úgyhogy én azt mondom, hogy az első leckére ez egy elfogadható megoldás, de azért várnánk ezt a megközelítést, amit egyébként a Lacinak az előző képénél nagyon is láthattunk. Tehát ha ott egy ilyen koncentrált megfogalmazást tudott tenni, és ilyen filozófiai üzenetet tudott számunkra megmutatni, és nem csak a verbális üzenetben, akkor ennél a munkánál ez éppúgy számonkérendő, hiszen ezek a leckék ezekről a személyes kapcsolódásokról szólnak. Én három disznót javaslok erre a munkára. (szőke-hegyi) értékelés:

Hozzászólások

ooooh vindooooz.... nekem tuti rossz almaim lennenek itt :)
Ebben a temaban en is tobb lehetoseget latok es ha ez esetleg csak egy kis bevezetonek keszult, mert ugye ennek van foltatasa is... ;) akkor eddig remek :)
udv.

Szerintem az eleje rendben van. A végét én is elvarratlannak érzem.
Ha már előkerült egy audio folder, talán azzal lehetett volna kezdeni valamit.
És a számláló is elmúlt róla. Hála és köszönet a Pedellusnak.

Üdv! Tetszik az ötlet, de hiányolom az elejét és a végét. Illetve szerintem lehetett volna lassabb a zene is meg a kameramozgás is, úgy erősebb lett volna a nosztalgia. A szöveg meg nem is kéne hozzá eleget árulkodnak a képek is.

Nekem is ott van a számláló. Más videóban is végig ott pörgött.

A zenéje nagyon tetszik. Hangulatos. A gépbe zárt ember. :)

Az csak nekem van, hogy az egész idő alatt középen ott randalérozik az a számláló.
Amelyik videón a pedellus magyarázta a 700 pixelt, azon ez nincs, de itt nem tudok a mesére figyelni, mert középen ott izél a számláló. A hiba az én készülékemben van, vagy a szabadság-hegyi adóban?

Új hozzászólás