tőke

Ez egy nagyon érdekes képi játék. Gera Mihálynak volt egy ilyen csoportos alkotásra hívó játéka, egy gyökérdarabbal, amit ő valami kirándulásán talált, és aztán ezt odaadta másoknak, hogy fotózzák meg a saját kedvük és ízlésük szerint, és ebből aztán egy nagyon érdekes kiállítási anyag jött létre. Rögtön ez jutott eszembe, mert Demeternél is járt ez a gyökér. Azt kell mondjam, hogy persze ez egy teljesen más megközelítés. Nagyon-nagyon sokféle asszociációt indít el ez a képi megfogalmazás, amit a Csaba itt nekünk megmutat. Azt, hogy miért ebbe a leckébe érkezett, azt nem nagyon tudom megfejteni. Az biztos, hogy maga a kép, az nekem akár még az utazás és hazatérés leckébe is tartozhatna, mert olyan, mint egy nagy útkereszteződés. Nagyon-nagyon tetszik az, hogy a fantáziánkra van bízva, hogy mit látunk bele ebbe a formavilágba. A csomóknál akár egy madárfejet is láthatok, szóval sok minden elindulhat. Nagyon szépen van megfotózva. Talán ott a fölfelé irányuló folytatásnál egy picit sötétbe bukik az egész, ott nagyon ellaposodik és kétdimenzióssá válik az a forma. Oda elemlámpával lehetett volna világítani valamit, hogy ott is kapjon egy kis fényt, de mondom, maga a formai megoldás és ez az ábrázolásmód a szívemnek nagyon kedves, úgyhogy én ezt nagyon szeretem. Azért mondom azt, hogy egy kicsit bizonytalan vagyok, hogy ez most kettő vagy három csillag, mert azzal nem nagyon tudok mit kezdeni, hogy ez az eltűnő világba került. De valami magyarázatot Csaba majdcsak ad erre, úgyhogy én most erre megadom a három csillagot. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

ok. A magyarazat lent, az ismetles valamilyen formaban kesobb.

A fénykép kapta a 3 csillagot, lábjegyzeteléssel együtt, amire részben a magyarázatot várom, részben pedig az ismétlést is.

Furcsa ez a harom csillag egy feladatmegoldasra, ha az ertekelo nem talalja a kapcsolatot a feladat es a megoldas kozott, de koszonom. Az en fejemben a kep keszitesekor ket szinten jelent meg a pusztulo vilag. Az egyik, a nyilvanvalobb es kozhelyesebb az, hogy egyre kevesebb ilyen konyhakertben nevelt toket lathat az ember (orulok Adam megjegyzesenek a hazfal hatterrol). A masik, ami nekem fontosabb, vagy ami miatt elkeszult a kep, az maga a forma, az a tokeletesseg, ahogy az oregedo szolotokek illusztraljak a "foszlo" szavunkat.

Nagyon tetszik, őrülök a házfal háttérnek, jól hozzájárul ennek a pusztuló tönknek a kiemeléséhez ami így magában is szép, kontrasztos, jól jelképezi hogy az ember veszi el a teret a környezettől, kár hogy nem tudom megfogni, és talán én még közelebb mentem volna ezek a göcsörtök, kanyarok, fordulatok nagyon hívogatóak, nagyon szeretem az ilyen tönköket fogdosni, tetszik.

Új hozzászólás