kaktuszdisznó
A sárga pitahaya Dél-Amerikában, a piros Ázsában terem. Mindkettő a kaktuszfélék családjához tartozik. A gyümölcs kb. 20-25 cm hosszú, kettévágva fehér színű, fekete magokkal "meghintve". Lédús, édeskés ízű. Néha sziruppá főzik és sütemények vagy édességek ízesítésére használják fel.

3 disznó - most valójában elgondolkodtam, hogy jó ötlet volt-e eddig citromdisznóval díjazni. Lehet, hogy sokkal jobban állnánk, ha sárga pitahaya-félével adtunk volna eddig pontot. (szőke)
értékelés:

Kedves Sanyi! A klasszikus Timaffy-féle szigetközi néptánc adatközlő dokumentum stílustól nagyban eltér az itteni anyag, talán ez érthető, hiszen nem Veszprém megyében, hanem Kanadában rögzítettétek a táncot. Nagyon fontos megjegyezni, hogy ez az ősi tánctípus A-B verzióval dolgozik (bevezetés-totál, köszöntő-meghajlás, félközeliből nyitás, köszöntő-meghajlás-zárás). A figurális elem is nagyon érdekes, mert úgy látszik, a világ több táján is felfedezhető ez az erdei manó motívum. Nálam például Dörögdön a Kék Szobában van a Lőke családtól két betontörpe Terke és Perka, ők néznek ki hasonlóan. Ott, ahol a Zelei énekelt. Várjuk a további táncokat. (Szőke) értékelés:

Víz nélkül mégis csak nehéz Szőke tanár úr nyomdokaiban pancsolni, még Torontóban is. Szombati csőtörés, égszakadás, földindulás, szaladj te is pajtás. Ugye ismerős?

Torontóban, mondjuk a “Normafánál”, Csabával és kamerával. Csaba már csak olyan, mindig talál valamit.

Annak örülünk, hogy saját zenei anyagot is készítettek, nem konzervet használnak. Párhuzamos idősíkkal dolgoznak, érzelmileg fokozzák a képek hatását azzal, hogy visszavágják az időben hamarabb történt eseményeket. 2 disznó, mert a filmek vége hozzátartozik a filmhez, ez itt nincs megoldva. (- szőke -) értékelés: