Egyszercsak

Egyszercsak

"Dolgozz, csak dolgozz, mert ahogy beleéled magad a munkába, furcsa dolgok kezdenek történni." (Elliott Erwitt)

Az a jó abban, amit a Noémi feszeget, hogy abszolút képi gondolkodást mutat. Tehát, én úgy gondolom, hogy ha ő megtalálja azt a formai bizonyosságot és biztonságot, amit még egyelőre keres, és a technikát is kordában tartva úgymond a minőség sem lesz akadály, akkor nagyon nagy esélye van annak, hogy az, amit a Noémi keres, vagy az, amit a Noémi tud, át tud fordulni valami egészen érdekes alkotói világba. Ezt azért mondom, mert az, amit itt most látunk, egy nagyon érdekes játék. Ha csak a portré rétegét nézzük, azt, hogy áll valaki egy tükör előtt, és megfigyeli saját magát, ebben a beállításban már ez is érdekes, mert nem egy szokványos megfigyelés. A fények is jók, a helyzet is rendben van. Utána idekerül egy kép a képben, de ez olyan, mintha egy furcsa film lenne, vagy egy furcsa tükör, nem nagyon értjük, hogy akkor most mi történt, hogy hogyan is került az oda, mi tartja azt ott, és akkor most a tükrön van egy másik tükör, vagy egy üveglap, vagy mi akar ez itt lenni, vagy hol vagyunk mi átverve – már elkezdjük megfejteni. Miközben aztán ott van egy másik portré, és ez megint egy újabb gondolati réteget kapcsol be. Amik majd továbbgondolásra érdemesek, azok gyakorlással megvalósítható és stabilizálható dolgok, a tömegelosztás kérdése. Az, hogy figyeljek arra oda, hogy ha felveszek egy ilyen ruhát, akkor az ki van-e vasalva, vagy sem, hogy a mellnél milyen zavaróbb ellenritmusok jönnek úgymond létre. Maga az, ahogyan a ruha feszül, és ezt az egészet megoldja, az rendben van, és az abszolút jó ellenpont, ugyanakkor vannak erre merőleges vonalak, amik nem teljesen segítik ezt a képet, hogy az a melltartóból adódik, vagy nem, azt nem tudom, de azzal érdemes lett volna még foglalkozni. Van ezen még mit javítani, de maga az irány egészen egyedi. Dolgozzunk tovább! (hegyi)
értékelés:    

Hozzászólások

Továbbolvastam:
"A neuroblast fejlődése nem egyszerű kibontakozás a végcél felé, egymást követő fejlődési szakaszokon át, hanem mindig a környezettel folytatott "párbeszéd" eseményeinek hatására bekövetkező változások sorozata. ... Az egész agy, vagy akár egy része is felfogható olyan instabil rendszernek, amelyben számos tényező (neoronpopuláció) részben önkezdeményezéssel, részben a folytonosan változó környezettel szoros kölcsönhatásban kialakítja a saját kapcsolatrendszereit. Ez az istabilitás a forrása az agy szerkezeti és működésbeli plaszticitásának."

Szóval a helyzet, végül is, teljesen normális. :)

Szóval ezek szerint fejlődőképes vagyok! Ennek őszintén örülök! :)

Lentebb említettem, hogy valahogy zavart, hogy nincs célom, csak haladok valamerre. De ahogy próbáltam helyretenni magamban ezt a kérdést, arra jutottam, hogy a felfedezőút ugye pont attól az, hogy nem tudjuk, mit hoz a következő lépés. Nincs cél, amit el kell érni, hanem van egy út, amin felfedezzük a dolgokat.
Az elemzés olvasása után meg délután erre bukkantam, teljesen más témában, Katona Józseftől: " Ismereteink egyik célja további ismeretek szerzése és a bizonytalanság látszata egyes területeken nem tétovázást, hanem megfelelő iránykeresést jelent. ... Nekünk megmarad saját szakterületünkön az útkeresés gyakran hálátlan, de mindig izglmas élménye."
Azt hiszem, mindhárman ugyanarról beszélünk.

Nekem nagyon tetszik a kép, az ötlet és főleg amit utoljára írtál választ..
Jó a megvalósítás is, hogy nem csak Önmagad vagy nem csak a tükörképed látszik, hanem így együtt, kicsit kívül állók is leszünk és kicsit bele is képzeljük magunkat a helyedbe.. sok csillagos :)

üdv, p.

Köszi, hogy ezt leírtad! Van folytatás...

Azért kicsit kerülget a bizonytalanság. Korábban nem értettem, hogy ezek a Látszóteresek mi a csudáért fényképezgetik állandóan magukat? Már most nem csodálkozom ezen annyira. (Főleg, miután a múlt héten portrét fotóztam...) Tényleg különleges így megfogalmazni dolgokat!

Az idézetet is azért tartom ideillőnek, merthogy folyamatosan jönnek a képek ebben a leckémben, és furcsának ugyan elég furcsák. Csak nem tudom, hova fogok kilyukadni. És nem tudom, ez jó-e?

Nekem olyan szempontból tanulságos ez a kép önmagamról, hogy arra bátorít, hogy ne cövekeljek le egy állapotnál. Nem mondjam azt, ilyen maradok ( az öregedés művészete is ez! :) ), vagy hogy ilyennek meg olyannak kell lennem. A tükörbe kell néznem, nem egy mérföldkőre. És vagy tisztelnem kell azt, amit ott látok, vagy javítanom. De semmiképp sem kitakarnom. :)

Nagyon tetszik nekem is! :) Nagyon össze van rakva szerintem, nagyon ügyes a fény-árnyékkal beállított tükröződés. A kapcsolatokban is nagyon ott van, le a kalappal, a haj, a kereten belüli száj, ami átvezet a másik világba, a kívül lévő szem, ami kintről néz az egészre, mintha kint rekedt volna (és tényleg)...

A poén az, hogy (ha jól értem) a változás, ami az önmagad korábbi és mostani képét hozza össze nem is mutat olyan nagy változást. :) Nem a bók, hanem a hatás miatt mondom. Nyilván nem két teljes arcot láthatunk itt összehasonlítva, vannak kitakarások, de ez alapján simán belefér, hogy egy keretezett képet lehessen a tükrözött arcról csinálni.

Gratula a finom beállításért, az ötletért és a tartalmas képért!

@Éva: A mese címe: Találkozás a változással :)

@Ágnes: köszönöm!

Nekem is nagyon tetszik. Kedvencem az a rész, ahol az igazi hajjal folytatódik a képen látható haj. Nagyon cseles kép egyébként.

Fúú, hát nézegetem, nézegettem egy ideje ezt a képet, de nem értem. Mesélnél róla valamit, ami az értelmezésében segítene?

Új hozzászólás