A fa őrei

A fa őrei

Nagyon érdekes hangulatot hoz István ezzel a képmódosítással, elvette a valós jelentését a képnek, furcsa módon olyan hatást kelt, mint az ezüst étkészletek. Az ezüstműves az, akinél hasonló tónusok tudnak létrejönni. Jó a megfigyelés, jó a helyzet, és valószínű, hogy ennek a képnek ez jót tett, hogy van egy ilyen játékosság ebben. A címadásnál nem biztos, hogy az a két ember valóban a fontos, akik azt fát őrzik, mert ugye így lehetne az egy leszakadt csillár is, de nagyon érdekes az, ami létrejött. Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy ez tartós. Az az érdekes ezekben a machinációkban, ez az analóg korszakban is megvolt, hogy egy-egy ilyen kísérleti útra sokan rátaláltak, és lelkesek voltak, aztán valahogy eltűnt a süllyesztőben. Aki dolgozott analóggal, tudja, hogy voltak olyan papírok, amik ezüst színűek voltak, amikor előhívtad a papírt, volt, ami aranyszínű volt, vagy bronz, tehát a papír már eleve olyan színezetű volt, és ettől nagyon furcsa hatások jöttek létre, nem fekete-fehér volt, hanem fekete-ezüst, vagy fekete-arany, tehát a fehér helyett voltak ezek a pótszínek. Aztán valahogy ez elkopott, és azt hiszem, hogy nem véletlenül. Ugyanez igaz a szolarizációra, mint technikára. Volt egy idő, amikor ezt is előszeretettel kezdték használni az emberek, de aztán rájött szép lassan mindenki, hogy nagyon enyhén alkalmazva ez működhet jól (Man Ray-t tudnám idehozni példának), de azért ezt, ha túladagoljuk, akkor lehet, hogy fárasztó. Itt se vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez nem igaz erre a képmódosítási technikára. De amíg egyet-kettőt látunk ilyet, addig érdekes. Megvan a három csillag a leckére, de ennél egyelőre konzervatívabb megoldást kérnék erre az épített környezet leckére. Nagyon kísérleti jellegű dolgok jönnek, de először próbáljunk meg valamit abban a terjedelemben megoldani, ami azt a leckét jelenti, és ne a határait próbáljuk keresni. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Na most elolvastam a kommenteket, már látom hogy készült :)

Szia István! Nagyon érdekes ez a technika, sokáig nézegettem mindkét képet, a rengeteg részlet miatt. Próbáltam kitalálni hogy csináltad, a HDR és az infra kulcsszavak jutottak eszembe, de nem tudom a megoldást :) Tetszik, művészeti alkotás kategóriába sorolnám.

És Sándornak is köszönöm! :) Éppen beírtam a válaszomat Tamásnak.
És ha már így összefutottunk, el szeretném mondani, hogy éppen Sándor és Tamás munkái sarkalltak arra, hogy kutassak errefelé... (de még nem tudom hogy mi lesz ebből, ezért mindenképpen jólesik a biztatás!) :)
((((UI: ajaj, én is nyakig ülök a munkában... megyek is :)))

Köszönöm Tamás a figyelmed, és a javaslatokat is!
Több tucat képet elkészítettem így (2 rétegben ugyanaz a fotó, az alsón chrome effekt, a felsőn cca 50% overlay transparency).
Lehet, hogy még felteszek párat, ha a pedellusunk is úgy látja majd, hogy van értelme errefelé kutakodni. Ha vizuális szemétnek minősíti, akkor nem akarnám terhelni a rendszerét és az idejét ezzel.
És szerintem is jobb ez a kép, de az alapfotó is talán izgalmasabb...
Üdv. István

Kedves István, nyakig ülök egy munkában, nem tudok bővebben lelkendezni, de nagyon tetszik. Síkos pálya ez nagyon, de jó arányérzékkel csinálod. Én viszont nem mondanám, hogy a másik kevésbé tetszik.

István, ez jobb mint a másik. Szerintem akárki akármit mond, ha kedved van hozzá, kísérletezz nyugodtan! Ajánlom figyelmedbe, hogy lehet effekteket csatornánként külön-külön is alkalmazni. És lehet maszkolt képrészeken dolgozni.

Az előző képedhez képest ez nekem ezerszer jobban tetszik. Igaz itt sem az egyszerűség a jellemző, de mégis befogadhatóbb számomra, mert látok egy elrendezést és a valósághoz is közelebb áll. Itt jegyezném meg, hogy ez a technikai cucc amit ráhúztál a képre, olyan jó kis meseszerűvé tette a képet és az emberek is rajzfilm hősökké váltak, ami kifejezetten jó látvány.

Új hozzászólás