Jelmezben

Jelmezben

A kérdés az, hogy ő tudott-e arról, hogy fényképezed? Mert nem érzem a kommunikációt. Olyan, mintha lett volna egy falunap, ahova elment ez az ember, és oda fel kellett neki öltözni, ott van a nyaksáltól kezdve minden, és te őt lefényképezted volna valami távolabbi helyről, de ő erről mit se tudna. Nem kötelezően van ez így, de nem ártana, ha valami kommunikáció lenne. Mert a nézővel való kommunikáció hitelesíti ezt az egészet. Annyira extrém maga az öltözék, ez az egész annyira furcsa, hogy semmi más nem tudja visszahozni a valóságba. Abba sem vagyok egészen biztos, hogy portrénak nevezhető-e az, amikor valaki egy ilyen színpadi helyzetben van. Ezek érdekes kérdések. Ha a technikával kapcsolatban tudok valamit mondani, akkor ezt, hogy jó lenne az ő figyelmét felkelteni, és akkor működne ez. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Hát, az úgynevezett szipálfotó, tudod, amit ilyen kirakati üvegek mögött hirdetnek, ott van ez a félrebambulós dolog, tehát nem, nem csak akkor az, de azt szokás a testtel ellenpontozni.

Köszönöm az elemzést! Igen, tudott a fotózásról. Ez az arckifejezés volt a "jutalmam". Ha nincs a nézővel/fotóssal kontaktus, nem portré?

egyszerű ez. tedd fel a kérdést. MIÉRT?

Úgy látom a vélemények a jelentés-vágányon érkeznek.

Nemrég egy barátság kép kapcsán jöttem rá, hogy nagyon erős a Látszótér kontextus. Elvárás az üzenet? Nehéz pontosan megfogalmazni. Ki kell fejezni valamit. Gondolatokat kell inspirálni, agyműködést serkenteni. Nézem a képet és nagyon tetszik. De az agyam alapjáraton pöfög, Csaba adjál neki egy kis üzemanyagot! Ki ez a mókus? Alexandre Dumas? Bamm, és máris berobbant a gépezet!

Érdekes ez a jelenség: egy jó cím, mint egy trambulin Föld körüli pályára állítja az agyakat! Bár attól még a kép az ugyanaz marad itt a Földön, de az agyak a kozmoszban találják magukat. Tóth Csaba rázd meg az agyakat, katapultáld őket!
The show must go on!!!

Nekem pont ez a bambulása tetszett meg. Kicsit különlegesebb, de legalábbis ritkább. Én nem hinném, hogy mindig látszik kapcsolat egy portrénál a nézővel/fotóssal.

Hát pontosan ez a bambulás látszik, nincs kontakt se a fotóssal, se a nézővel. Nincs érzelem, nincs gondolat. Legalábbis nem látszik. Portrénál ez nem előny. Ebből hozhatna vissza, ha tágasabb lenne. Talán.

Köszi! Az mit jelent, hogy nem túl kifejező? Ő konkrétan egy bambuló, turistákra váró fickó volt.

Tőlem szokatlan lehet, de nekem ez túl szűkre van vágva. Ha egyszer jelmezben van, és ez a jelmez fontos, címképzően fontos elem, akkor miért csak épphogy van felmutatva?
Az arckifejezés nem túl kifejező, ha szépen akarok fogalmazni. A jelmez segíthetne értelmezni a helyzetet, de azt meg nem látjuk.
Szerintem.

Új hozzászólás