Itt tulajdonképpen a perspektívával dolgozik az alkotó, a fény-árnyék ellentétével és egy átlós kompozícióval is, mert ugye a talán régi albumkönyv lapjai egy balról jobbra haladó, lentről fölfelé működő ferde tengelyt is létrehoznak a képen, ahol a lapok árnyékban lévő felülete és az oldalvilágítás miatt szépen csíkozódó felső felületei találkoznak. Mindenféleképp itt egy ritmusjátékot kell feltételeznünk, egy ritmustanulmányt, és mint tanulmányt, én ezt egy nagyon jó kis munkának gondolom. Bár a könyv gerinc része, ahol összetalálkoznak ezek a ferde tengelyek, jó lenne, ha egy picit az megjelenne, egy picit a kompozíció még többet lett volna mérlegelve, de mint tanulmány önmagában a kép megállja a helyét. Talán a 27-es lecke rezonancia szimbolikus fogalmával egy picit többet kéne foglalkozni. Úgy érzem, hogy Mariannban az eddigi munkái alapján is több van, és talán nem egy könnyű, laza csuklómozdulattal kellene megoldani egy ilyen magas pontszámú házi feladatot. (szőke)
értékelés:
Olyan szempontból persze mindegy hogy már megcsináltad, olyan szempontból viszont nem, hogy ha van kedved hozzá, hogy elszöszölj vele szabadidődben. :)
A vágások tényleg estlegesek, bárhol lehetne vitatni, hogy kicsit több. vagy kevesebb kéne és ez nem jó, mert törekedni kell arra, hogy a vágás olyan legyen, hogy akár több, akár kevesebb már rosszabb legyen. De a makró szép, a fények jók, érdemes még játszani vele.