Nem, nem...

A kép felirata és a kép, amin nem nagyon találunk fix pontot a bemozgások miatt, nagyon azonos irányban összefüggőnek tűnik, nézzük csak, hogy kétszer is ismételve van a kép címe. És a mi megszokott mozgás konzervativizmusunkból rögtön következtethetnénk arra, hogy amikor ez a szó elhangzik, hogy nem-nem, jobbra balra rángatódzik a fej és benne van egy erős elutasító gesztus. Ez egy gesztuskép. Ezt az elutasítást erősíti a munka, ugyanis attól, hogy exponálás közben a figura elmozgatását használja fel arra, hogy nem azonosítjuk az emberi arcot, maszkot, ez létrehoz egy falat, amivel az is kimondatódik, hogy nem látod meg az arcom, nem tudsz belenézni a szemembe, nem tudsz megszerezni, bár sejted, hogy veled szembenálló ember, veled szembenálló személy, veled szembenálló nő vagyok, veled szembenálló Bara vagyok, még akkor is ha esetleg nem ő látható a képen. A lecke szempontjából adekvát az eszközhasználat és jó érzés, hogy a festőiség irányába mozdul el az alkotó. (szőke)
értékelés:

Hozzászólások

mozgás is meg "nem" is de néha szokott itt lenni egy olyan hogy " a modellnek szerethetőnek kell lenni", hát első pillantásra jól elbántál vele:) nekem valamiért szegény sztrogoff mihályka jutott eszembe róla:)

De . de. de.
Te is tudod.

(Olyan, mintha egy várban lennél apród, és mondaná a várúr, hogy de. Te meg, hogy nem. Utálod a trágyát kivinni, mert az akasztottak ruhái a várárokba vannak dobva, és bűzlik az egész. Azt hitted, ha apród leszel, tiszta lesz végre a kezed egész nap, még ha dolgozni is kell. De nem. És már indulsz is, mert tudod, hogy de.)

Új hozzászólás