A baleset más kategória, akkor úm. helyzet van. Itt nem helyzet van, hanem egy állapot, bár nyomorúságos állapot. De a sajtófotós sokszor akkor is fotózik ha helyzet van -- és annyiban jól teszi, hogy legalább odafér az orvos is. Segíteni az segítsen, aki tud, és csak akkor -- de akkor feltétlenül -- menjen oda laikus ha nincsen más, aki hozzáértő. A fotó is segíthet ám ilyenkor, ha mással nem is de lehet figyelmnezető, figyelemfelkeltő ereje.
Magáról a szituációról a lenti hozzászólásban leírtátok a véleményeket, a sommás ítélettől Heisenbergig terjedő skálán, és mindegyikben van igazság. Az ember segít annak, aki segítségre szorul ha... És itt a ha miatt széles spektrumban lehet gondolkodni, millió olyan változótól függően viselkedünk ami egy képbe nem, vagy csak nehezen fér bele. Ez a kép éppen attól jó, hogy nyitott, és beereszt minket, és ennyiféle véleményünk lesz hirtelenjében.
Ádám már leírt egy ha-t. Gyakori az is, amikor a kéregető szinte belemászik az ember arcába. Ilyenkor már eleve nehéz a krisztusi szeretet-elvek gyakorlati megvalósítása, főleg ha mindehez még sok más negatív inger leküzdése is társul. És nézzünk magunkba őszintén: amikor először fogsz kezet egy fekete bőrű emberrel, ott van egy furcsa érzés akkor is ha nem vagy fajgyűlölő. Aztán a normális esetben ez egy pillanat múlva a múlté, mert felismered az embert a partnerben, és a szín mellékessé válik. A mástól, az ismeretlentől azonban mindig tartunk kicsit ösztönösen, és kell egy pillanat hogy ezt felülírja a tanult viselkedésünk.
Egy ilyen állapot megoldása azt hiszem nem az utca, nem az egyén dolga. Össztársadalmi a felelősség, de csak felelőtlenség van...
http://latszoter.hu/forum/street-photography-az-utcafotos
Nyitottam egy témát ennek a fórumban!