Táncos

Táncos

Azt hiszem van tárgyfotó leckénk, abban ez nagyobbat szólna, mint fény és árnyékban, de a vágás most is lötyögős, ahogy a hajós képnél is. Most akkor vagy bekapcsolod a felső régiót és ott értelmezhető formákat adsz, vagy a keret felett a sötétbe vágsz, hogy robbanjon az a kar, ami felnyúlik a jobb felső sarokba. Szóval a lényeg: a kép a képben, a keret a keretben tömegében most úgy néz ki, hogy valahogy megvan, de lehetne jobb is, mondjuk például a jobb oldal, ahol a ház fala végetér, érdekesebb, mint a bal oldal, ehhez képest üres része. Ha ez nálad lakik ez a néni, akkor kérek ismétlést. Ha nem, akkor egy csillag a szobornak, mert leckemegoldásnak nem érzem olyan nagyon frappánsnak. (hegyi)
értékelés:

Hozzászólások

Szerintem csak interpretáció kérdése, ahogyan hideg nem létezik, csak a meleg hiánya, úgy árnyék sem létezik, csak a fény hiánya. Ami fényben van, annak van fénye (vagy saját, vagy visszavert) és esetleg árnyéka, ami árnyékban van, annak nincs se fénye, se árnyéka, csak esetleg sziluettje lehet, ami valójában a test fény-árnyéka - a néző szemében exponálva (a táncos negatív fénye). Ugyanúgy a földnek sincs árnyéka valójában, amikor holdfogyatkozás van, a holdon a (nap)fény hiányát látjuk a föld sziluettjének formájában. Elegendő távolságból szemlélve éjszaka láthatnánk a föld sziluettjét is...

Remélem fényes gondolatmenetem követhető... üdv a Lipótmező árnyékából :-)

..

Sziluett akkor jön létre ha megvilágítatlan izé van világosabb háttér előtt. Mint itt.
Árnyék az, amikor egy fényforrás és egy felület közé kerül egy legalább részben átlátszatlan izé, úgy, hogy a felület (vagy annak egy része) és a fényforrás közötti egyenest - a fény útját - megszakítja.

Itt nincs fényforrás és nincs felület. Hacsak nem fényforrásnak tekintem a házfalat, ami visszaver valamelyes szórt fényt és felületnek a gép érzékelőlapkáját. De ez szerintem az árnyék fogalmának igencsak tág értelmezése.

Érdekes amit Gábor felvet, de szerintem sziluett nincs fény nélkül. Sziluett akkor jön létre, ha a néző az árnyékban van, éppen szemben a fénnyel. A sziluett végülis a tárgy árnyékos oldala. Van fény is és árnyék is tehát ilyen esetben, sőt ilyen esetben a néző része a képnek.

Ez szerintem nem oldja meg a leckét.
A sziluett nem ugyanaz mint az árnyék.
Szerintem.

Helló László! (Most már felszabadultan.) Izgalmas szobor és izgalmas kép. Talán, ha egy két centit jobbra lépsz...

Új hozzászólás