Tüzesvizöntő
Személyre szabott szatmári szilvák szenvtelen szimulákruma.

A Danitól már láttunk ezzel a két pohárral egy játékot, egy kompozíciós megfigyelést, ami egy nagyon pontos megfigyelés volt. Ez a kép csak egy tárgyi leltár szerint azonos kép, mert itt is látunk két poharat, de egy teljesen más érzelmi hátteret, üzenetet hordoz. Nagyon provokatív ez a kép, és érdekes, hogy a Dani felfedezte ezt a játékot, hogy amikor egy pohárba folyadékot töltünk, az optikaként működik, tehát mint egy tükör vagy egy lencse. Ugye a háttérben látjuk az arcot direktben, életlenül, és a pohárban a folyadékban látjuk tükröztetve az arc eltolódott verzióját, és tulajdonképen ez a kép lényege, mint egy furcsa, szürreális vasutas, akinek mint a vadakat terelő juhász úgy ragyog a szeme, és csillog, és ott van a torzulás miatt az átélés, hogy az előző poharat már megitta, és hú de nehéz ez a probléma amit a boszorkány feladott nekem ezen az életúton, megyek az üveghegyhez. Van egy olyan mondás, hogy az optimistának félig tele a pohár, a pesszimistának meg félig üres, és ő akár akarja, akár nem eljátszik ezzel a gondolattal, hogy van egy tele és egy üres poharunk, ami egy küzdelmi helyzet, dinamikus, mert egy történet közepén találjuk magunkat. Érezzük, hogy itt nagy dolgok történtek, és még nagy, drámai helyzetek is fognak, de ez egy öniróniával van kezelve, a színeket meghagyta, azok drámaiságát, és nem véletlenül helyezte a poharat, a fejét oda, ahová, mert gondolom nézegette ezt és nem egyből hörpintette ki azt a poharat, és egy olyan helyzetet választott, ahol horizontálisan elmozdult a feje, kettévált a feje, és az egyik feje csücsörít, a másik az néz felénk. Nézegette ő, mert ha a másik pohárból kiissza ezt az italt, akkor ennek a történetnek vége, mert azért azt sejthetjük, hogy ez egy alkoholos pohár, ez az egész álomszerű világ abban van benne, ami a másik világban egy tökéletesen hétköznapi, racionális környezetben, az OSB lapon könyökölve, egy ember kihörpint, és a mágia, a varázslatos világ ebben a pohárban van benn, és erre mondom, hogy a kompozíció ezt jól teljesíti. Egy dolgot áruljon el a Dani, hogy a szimulákruma az micsoda, mert én nem szoktam inni, biztos valami rum, amit szimulákkal kevernek, és a szatmári szilvának az egyik verziója, mert van kisüsti és van a szenvtelen, mert nálunk pl. az van kiírva a ház oldalára, hogy sör-bor-pálinka korlátlan kimérése, tehát van ilyen is, mivel ma már nem azok laknak ott, így nem tudom, milyen a korlátlan kimérés. (szőke)
értékelés:

Hozzászólások

ok. kösz a tippet. ez egy linkszimulákrum készítő oldal. he-he

Dani és a többiek, plíz, tech, használjátok a href.hu linkrövidítőt, hogy ne zuhanjon szét az oldal a hosszú linktől.

na megvan, vagyis most jobban úgy tünik, most se olvastam végig.
http://href.hu/x/5xkp

na most látom, hogy ez nem is az egész szöveg mindjárt kerítek egy internetes verziót róla.
tessék a szöveget amit belinkeltem csak gyorskapkodva kerestem nem olvastam bele, csak ránéztem ez elég volt, hogy nekem úgy tűnjün,hogy ez az, hogy jó helyen járok , és kiderül hogy megint zsákutcában vagyok. nekem ilyen a szimulákrum.

köszönöm az értékelést.
jó, hogy ez tényleg látszik benne, a dráma, a mágia, a kihívás, önnön dualizmusom, a belerakott munka. a szimulákrum meg tényleg valami ami elkábít (pl:rum), a Philip K. Dick-et azért nem vonom most ide mert a munkásságával csak most kezdek ismerkedni, bár az igaz, hogy az androidjai szimulákrum számba mennek. én azt a kifejezést Jean Baudrillard-tól ismertem meg ebből az írásból: http://href.hu/x/5xkn ,aztán ez annyira megtetszett (maga a jelenség),hogy elkezdtem utánna olvasgatni, és most ott járok, hogy a diplomadolgozatom is e körül a jelenség körűl mozgolódik. nem könnyű szöveg, nem könnyű probléma, olyannyira nem, hogy én még most sem értem(kb másfél éve olvastam ezt a szöveget először), hogy mi az ami ennyire elkezdett érdekelni. ahogy most látom a szimulákrum olyan szimuláció ami túllép a szimuláción és önnálló életre kel, teljes saját világot hoz létre.

A szimulákrum utalás Philip K. Dick életművére. Kifejezetten ajánlott olvasmány.
Bár a szó korábban is létezett, mostanában az ő műveiben jött erőteljesen képbe.
Maga a szimulákrum az egyfajta ember-másolat, az eredeti ember lényege nélkül.
A "szárnyas fejvadász"-ra ferdített című fim androidjai is szimulákrumok.

ugyanazok a poharak, csak máshonnan nézvést.
jó, tetszik

:)rülök ha tetszik, ha csak az alliteráció miatt írtam volna, akkor az lenne a kép címe, hogy Babits Bihály. (sexszárdon születtem, szín-észnőt szerettem. Karinthy után szabadon.) és akkor szorgalminak töltöttem völna fel. a poharakkal kaapcsolatban igazad van, direkt torz, ahogy mondani szoktam. egy értelmezést segítő háttérinfó: a képen látható pálinka fél év után az első amit ittam, a másik pohár nekem az előtte lévőket jelképezi. én szeretem a kompozíciót alárendelni a mondanivalónak, még akkor is ha ez citrondisznóvesztést von magával.
ez a kép amúgy melléktermék, a lentebb látható csendélet elkészülte után (ami nekem szintén ilyesmikről mesél) álltam neki konkretizálni, elsődlegesen magamnak, oszt portrélecke lett belőle.

Tetszik, de egyrészt a szimulákrumot szerintem csak az alliteráció kedvéért írtad. Legalábbis én nem látom a képen. Másrészt a bal oldali pohár szerintem felesleges. Az álló pohár bőven elég lett volna, a másik csak bontkja a kompozíciót. Szerintem.

Új hozzászólás