Ez a feladat az ember által épített környezetről szól. Külső helyszínek, mint az épületek, közterek, a város, a falu közösségi színterei, és belső helyszínek, házak, lakások, irodák belső terei, hangulatai. Ezeken a képeken az ember csak mint a méretarányhoz szükséges képalkotó elem jelenik meg, az elsődleges szempont a tervezés, az építészeti struktúrák megjelenítése.
Természetesen ne feledkezzünk meg a világítás fontosságáról, a fényekről, árnyékokról, a kompozícióról, és arról, hogy a bemutatás lényege a személyes élmény, annak megosztása, amivel adott helyszínen az alkotó szembesül. Egy üres tér jellemzi azt, aki benne él, a tárgyai, azok elrendezése, a káosz vagy a rend, a színek, a formák, hangulatok.
Ami a technikát illeti: a kép mérete minimum 1280 pixeles jpg, ne használj erős tömörítést, mert akkor a végeredmény csúnya lesz, bekockázhat. A file neve a következőképpen néz ki: vezeteknevkeresztnevÉÉHHNN_1, azaz a neved, a dátum, amikor feltöltöd, valamint az alsó aláhúzás után egy sorszám, hogy azon a napon hányadik kép lesz feltöltve. (példa: hegyizsolt151116_1.jpg). Magyar ékezetes karaktereket ne használj!
Egy nagyon fontos szempont van: a személyesség, annak megfogalmazása, amit neked az adott környezet jelent, tehát NEM képeslapfotókat várunk és nem kérünk olyan felvételeket, amelyek egy prospektusban mutatják meg az adott nevezetességeket, mert ebben a leckében is az az alap, hogy rád, a te gondolataidra, kapcsolódásaidra, kötődéseidre vagyunk kíváncsiak. Emberi történetek lenyomatait keressük, az építészeten keresztül. Hogy élsz a környezetedben, mi keltette fel a kíváncsiságod, mit láttál munkába vagy iskolába menet a városban, mit fedeztél fel egy kirándulás alkalmával új, ismeretlen helyeken. Kattints ide a feltöltéshez!
A Látszótér Alapítványt
banki átutalással
MagNet Bank
16200120-18524112
vagy PayPalon keresztül